تبلیغات
تفریح و خنده! - :)
روزی یك مرد روحانی با خداوند مكالمه ای داشت: 'خداوندا! دوست دارم بدانم بهشت و جهنم چه شكلی هستند؟ '، خداوند او را به سمت دو در هدایت كرد و یكی از آنها را باز كرد، مرد نگاهی به داخل انداخت، درست در وسط اتاق یك میز گرد بزرگ وجود داشت كه روی آن یك ظرف خورش بود، كه آنقدر بوی خوبی داشت كه دهانش آب افتاد، افرادی كه دور میز نشسته بودند بسیار لاغر مردنی و مریض حال بودند، به نظر قحطی زده می آمدند، آنها در دست خود قاشق هایی با دسته بسیار بلند داشتند كه این دسته ها به بالای بازوهایشان وصل شده بود و هر كدام از آنها به راحتی می توانستند دست خود را داخل ظرف خورش ببرند تا قاشق خود را پر نمایند، اما از آن جایی كه این دسته ها از بازوهایشان بلند تر بود، نمی توانستند دستشان را برگردانند و قاشق را در دهان خود فرو ببرند.
مرد روحانی با دیدن صحنه بدبختی و عذاب آنها غمگین شد، خداوند گفت: 'تو جهنم را دیدی، حال نوبت بهشت است'، آنها به سمت اتاق بعدی رفتند و خدا در را باز كرد، آنجا هم دقیقا مثل اتاق قبلی بود، یك میز گرد با یك ظرف خورش روی آن و افراد دور میز، آنها مانند اتاق قبل همان قاشق های دسته بلند را داشتند، ولی به اندازه كافی قوی و چاق بوده، می گفتند و می خندیدند، مرد روحانی گفت: 'خداوندا نمی فهمم؟!'، خداوند پاسخ داد: 'ساده است، فقط احتیاج به یك مهارت دارد، می بینی؟ اینها یاد گرفته اند كه به یكدیگر غذا بدهند، در حالی كه آدم های طمع كار اتاق قبل تنها به خودشان فكر می كنند!'
هنگامی كه موسی فوت می كرد، به شما می اندیشید، هنگامی كه عیسی مصلوب می شد، به شما فكر می كرد، هنگامی كه محمد وفات می یافت نیز به شما می اندیشید، گواه این امر كلماتی است كه آنها در دم آخر بر زبان آورده اند، این كلمات از اعماق قرون و اعصار به ما یادآوری می كنند كه یكدیگر را دوست داشته باشید، كه به همنوع خود مهربانی نمایید، كه همسایه خود را دوست بدارید، زیرا كه هیچ كس به تنهایی وارد بهشت خدا (ملكوت الهی) نخواهد شد.
 
تخمین زده شده كه 93% از مردم این متن را برای دیگران ارسال نخواهند كرد، زیرا آنها تنها به خود می اندیشند، ولی اگر شما جزء آن 7% باقی مانده می باشید، این پیام را برای دیگران ارسال نمایید، من جزء آن 7% بودم، همچنین به یاد داشته باشید كه من همیشه حاضرم تا قاشق غذای خود را با شما سهیم شوم.


تاریخ : پنجشنبه 25 دی 1393 | 11:38 ب.ظ | نویسنده : حامد | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.